Atrakcje w okolicy

Metamorfoza położona jest na brzegu Jeziora Olecko Wielkie. Na jeziorze panują znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak żeglowanie, pływanie czy wędkowanie.Ponadto otaczające jezioro tereny porośnięte są bujnym lasem, w którym panują doskonałe warunki do grzybobrania czy pieszych wędrówek. Bogactwo naszych lasów to również licznie zamieszkująca je zwierzyna i bogata flora. Pozwala to sam na sam obcować z cudownym pięknem dzikiej przyrody i zachwycać się nią przez cały czas pobytu w tym miejscu.

Metamorfoza - Restauracja - pokoje noclegowe

Aktywny wypoczynek

Pensjonat Metamorfoza położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Lega – jednego z największych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w tej części Polski.  W obrębie obiektu znajdują się boiska sportowe, sale fitness, sale sportów walki, sale squash, siłownia, basen sportowy i rekreacyjny, bieżnie, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa i wiele innych udogodnień do prowadzenia różnorakiej aktywności fizycznej. Oprócz infrastruktury Hali Lega w najbliższej okolicy naszego pensjonatu znajdują się również inne atrakcje dla fanów aktywnego wypoczynku takie jak:

Plaża miejska z kąpieliskiem strzeżonym,
Molo nad jeziorem,
Przystań żeglarska,
12 km ścieżka rowerowa wokół jeziora – „Wiewiórcza ścieżka”,

Jeżeli są Państwo zainteresowani zorganizowaniem turnusu wypoczynkowego w hotelu Metamorfoza, zapraszamy do kontaktu celem ustalenia terminu pobytu oraz uzyskania oferty cenowej.

Oczywiście największą atrakcją okolicy jest Jezioro Olecko Wielkie. Wody akwenu są czyste i spokojne, stwarzając bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych oraz relaksu.

W niedalekiej odległości od Olecka znajdują się inne atrakcje przyrodnicze i krajoznawcze, w tym:

Wigierski Park Narodowy,
Suwalski Park Narodowy,
Puszcza Augustowska,
Puszcza Borecka.

Na terenie miasta funkcjonują liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego, w tym rowerów, rowerków wodnych i kajaków oraz żaglówek.